Sunliss

Sunliss
   

NAJCZĘSCIEJ ZADAWANE PYTANIA ORAZ ODPOWIEDZI

Chcesz dowiedzieć się na czym polega zabieg trwałego, keratynowego prostowania i odbudowy włosów SUNLISS? Marzysz o tym, aby zawsze mieć piękną, zdrową oraz zadbaną fryzurę, jednak nie wiesz jak przygotować się do tego zabiegu oraz jak skuteczny się okaże? Prezentujemy spis najczęściej zadawanych pytań oraz opracowanych odpowiedzi, w których zawarte są informacje o tym, jakie rodzaje fryzur mogą być poddawane zabiegowi, co zapewnia kuracja keratyną, a także czego nie wolno robić po wykonanym zabiegu SUNLISS. Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości i zachęci Was do skorzystania z tego rozwiązania.

Czego nie wolno i co można zrobić podczas pierwszych 48 godzin po zabiegu trwałego keratynowego prostowania i odbudowy SUNLISS?

  1. Nie można moczyć, ani myć włosów. Nie wykonuje się czynności, które mogą spowodować pocenie. Jeśli fryzura przez przypadek zamoknie, należy ją natychmiast wysuszyć oraz wyprostować (jeśli jest to możliwe, warto skorzystać z pomocy stylisty, który wcześniej wykonał zabieg),
  2. Nie można spinać włosów w kucyk, nie wolno także używać spinek, ani opasek – warto mieć je po prostu rozpuszczone,
  3. Nie można stosować żadnych produktów stylizacyjnych,
  4. Podczas pierwszego mycia głowy, zastosuj szampon SUNLISS do codziennej pielęgnacji, bez zawartości chlorku sodu. Polecamy także użycie mleczka odżywiającego SUNLISS. Ten proces przedłuży oraz zoptymalizuje efekty zabiegu prostowania oraz odbudowy.

Warto stosować się do tych zaleceń, aby móc cieszyć się efektami zabiegu SUNLISS przez wiele miesięcy. Spinanie czy mycie w nieodpowiednim momencie bądź niewłaściwymi kosmetykami może skutkować w zmianę formy i cech włosa, przez co fryzura będzie prezentować się jeszcze gorzej, niż poprzednio (nierówna struktura, puszenie się).

Na czym polega zabieg?

Zabieg opiera się na przywróceniu włosów do ich naturalnego stanu. Proces ten ma na celu stworzenie zdrowej, pięknej, trwałej i niepuszącej się fryzury. Zabieg przeprowadzany jest przez przeszkolonych stylistów, którzy używają wyłącznie profesjonalnych preparatów marki SUNLISS, zawierających między innymi aktywną keratynę i inne, naturalne składniki.

Jaka jest różnica pomiędzy tym zabiegiem, a innymi technikami wygładzania, jak płukanki czy prostowanie chemiczne lub metodą japońską? 

Zabieg SUNLISS to proces całkowicie naturalny, w trakcie którego wykorzystuje się podstawowy budulec włosa, czyli keratynę. Innymi metodami są procesy chemiczne, podczas których wykorzystuje się różnego rodzaju substancje chemiczne. Wykorzystują zatem zniszczenie naturalnej struktury włosa i utrwalenie nowej. Zabieg SUNLISS przywraca natomiast strukturę do jego naturalnego, zdrowego stanu. Również wyprostowana forma nadawana jest w naturalny sposób. Efekty utrzymują się nawet przez 4 miesiące, podczas gdy skutki innych metod mogą zanikać już po kilku myciach. SUNLISS nie tylko eliminuje skręt oraz puszenie, ale także działa regenerująco. Keratyna wraz z innymi składnikami aktywnymi, jak witaminy, wyciągi z roślin, kwasy tłuszczowe czy antyoksydanty sprawiają, że włosy stają się zdrowe, błyszczące oraz miękkie.

Jak długo działa zabieg SUNLISS?

Efekty zabiegu trwałego keratynowego prostowania i odbudowy utrzymują się do 4 miesięcy. Maksymalny czas jest możliwy do osiągnięcia przy regularnym stosowaniu profesjonalnych kosmetyków SUNLISS – szamponu oraz mleczka odżywiającego bez chlorku sodu. Dzięki temu każda fryzura będzie lśniąca oraz zdrowa. Ponadto, czesanie i stylizacja już nie będzie dla Ciebie problemem!

Czy prostowanie może być stosowane na każdym rodzaju włosów?

Tak, niezależnie od ich długości, wcześniejszemu poddawaniu zabiegom chemicznym (farbowaniu, rozjaśnianiu, chemicznym prostowaniu), naturalnych preferencji do puszenia się czy kręcenia. SUNLISS to wyjątkowe rozwiązanie dosłownie dla każdego. Dzięki tej metodzie wszyscy będą mogli cieszyć się wyjątkową, trwałą fryzurą, nawet te osoby, które wcześniej miały loki czy fale.

Nie ma żadnych przeciwwskazań – z zabiegu mogą korzystać osoby z włosami zniszczonymi rozjaśnianiem, częstą stylizacją, koloryzacją. Im bardziej struktura będzie naruszona, tym bardziej widoczny będzie efekt całego zabiegu.

Czy jeśli moje włosy nie były poddawane żadnym procesom chemicznym, to i tak mogę poddać się zabiegowi trwałego prostowania? 

Oczywiście! Efekty będą mniej widoczne, ale fryzura zostanie w pełni zregenerowana i odżywiona, a to z pewnością jest opłacalną inwestycją. Pełen rezultat zabiegu na włosach dziewiczych widoczny jest po drugim lub trzecim powtórzeniu.

Czy zabieg SUNLISS może być stosowany, gdy korzystałam z prostowania metodą japońską? 

Tak, nasz zabieg może być wykonywany na włosach prostowanych wszelkimi metodami. Wiele osób już przekonało się, że jest to najskuteczniejszy sposób na wyprostowanie i odbudowanie. Inne metody nie gwarantują tak satysfakcjonujących oraz długotrwałych efektów.

Czy po wykonanym zabiegu SUNLISS można farbować włosy? 

Nie ma przeciwwskazań do koloryzacji, jednak dla najlepszego efektu zaleca się zmieniać kolor fryzury nie wcześniej, niż 2 tygodnie po zabiegu. Wtedy fryzura będzie prezentować się efektownie i estetycznie, a rezultaty zabiegu nie zostaną utracone.

Czy przed zabiegiem trwałego keratynowego prostowania włosów i ich odbudowy SUNLISS można farbować włosy?

Tak, można koloryzować włosy przed zabiegiem trwałego keratynowego prostowania i odbudowy SUNLISS. Dla najlepszego efektu zlecamy, aby koloryzację wykonać co najmniej tydzień przed zabiegiem.

Ile czasu musi minąć, aby móc umyć włosy po ich keratynowym wygładzaniu i odbudowywaniu? 

Pierwsze mycie należy wykonać nie wcześniej niż 48 godzin po wykonanym zabiegu. Przy tej czynności zaleca się użycie specjalistycznych kosmetyków z linii SUNLISS. W ich zawartości nie ma chlorku sodu, który bardzo często wysusza skórę głowy. Polecamy regularne stosowanie szamponu oraz mleczka odżywiającego SUNSLISS.

Dlaczego po zabiegu muszę odczekać 48 godzin by podejmować jakiekolwiek czynności związane z myciem lub układaniem fryzury?

Przez ten czas włosy w pełni zaabsorbują wprowadzone do nich substancje aktywne i zabieg zostanie utrwalony – wcześniejsze umycie może skrócić lub nawet wyeliminować efekt zabiegu. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do powyższych zasad.

Co zrobić, jeżeli w ciągu pierwszych 48 godzin po kuracji fryzura zawilgnie lub zamoknie? 

Należy ją natychmiast wysuszyć oraz wyprostować prostownicą (dokładnie w tej kolejności!). Jeśli jest to możliwe, warto skorzystać z pomocy stylisty, który wcześniej podjął się wykonania zabiegu.

Dlaczego w ciągu pierwszych 48 godzin po zabiegu nie można spinać włosów w kucyk, używać spinek i opasek oraz stosować produktów do stylizacji? 

Dlatego że mogą one ograniczyć wchłanianie się substancji aktywnych i mogą ograniczyć efekty zabiegu. Zastosowanie lakierów, pianek, a także akcesoriów fryzjerskich jak spinek czy opasek może utrwalić cechy włosa w jego niepożądanej formie, jak skręcenie, wygięcie czy puszenie się.

W jakim czasie po zabiegu można spinać włosy w kucyk, używać spinek oraz opasek?

Po pierwszym myciu po wykonanym zabiegu keratynowego prostowania – czyli po około 48 godzinach.

Czy po zabiegu wygładzania i odbudowy włosów SUNLISS można kąpać się w basenie, jeziorze lub morzu?

Tak, jednak po upływie 48 godzin oraz po pierwszym myciu.

Czy przy chęci powtórzenia zabiegu należy go zastosować na całą głowę czy tylko na odrosty? 

Przy ponawianym procesie odnowy i wygładzania trzeba zastosować zabieg na całą głowę.

Czy można poddawać się zabiegowi SUNLISS co miesiąc?

Tak, minimalny odstęp pomiędzy kolejnymi procesami obudowy włosów wynosi 15 dni. Częste ponawianie takiego zabiegu jest zalecane w przypadku wykonania głębokiej odbudowy – czyli wtedy, gdy fryzura jest bardzo zniszczona oraz wysuszona. Jeśli czuje się potrzebę ponawiania zabiegu, nie widzimy przeciwwskazań. Stan włosów najlepiej oceni fryzjer, który wcześniej wykonywał zabieg SUNLISS.

Czy po wykonanym zabiegu można obcinać włosy? 

Tak, jednak zaleca się, aby obciąć je dopiero po pierwszym myciu. Wtedy cięcie będzie lepiej dopasowane do nowych cech fryzury, czyli jej objętości i formy.

Czy każdy fryzjer może wykonać ten zabieg? 

Nie, wyłącznie doświadczeni i profesjonalni fryzjerzy, którzy wcześniej odbędą specjalistyczne szkolenie. Nie można wykonywać zabiegu na własną rękę lub oddawać fryzury w ręce niedoświadczonego stylisty bądź fryzjera. Taki proces może nie przynieść pożądanych efektów, a jedynie pogorszyć wygląd całej fryzury. Zabieg wykonuje się również przy zastosowaniu zawsze profesjonalnych i specjalistycznych kosmetyków z linii SUNLISS.

Jakich kosmetyków należy używać po przeprowadzonym zabiegu SUNLISS? 

W celu maksymalnego przedłużenia i optymalizacji efektu zabiegu, zawsze zalecamy stosowanie kosmetyków z linii SUNLISS, które nie zawierają chlorku sodu. To szampon i mleczko odżywiające do regularnego stosowania. Używanie tego typu kosmetyków na pewno zapewni zadowalające efekty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej – zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Zależy nam na tym, aby każdy z Was poznał zalety trwałego keratynowego prostowania i obudowy włosów SUNLISS. Już wiele osób skorzystało z tego rozwiązania i przekonało się, że naprawdę warto. Jeśli zatem Twoje włosy puszą się, są zniszczone oraz potrzebują maksymalnej regeneracji – wybierz SUNLISS już dziś!