Sunliss

Sunliss
   

ZABIEG KERATYNOWY KROK PO KROKU

Zabieg SUNLISS służy do trwałego prostowania i głębokiej odbudowy włosów. Dzięki unikalnemu połączeniu aktywnych składników – keratyny, wyciągów z roślin, antyoksydantów, witamin oraz kwasów tłuszczowych – przywraca włosom ich naturalny zdrowy stan oraz odbudowuje ich strukturę. Włosy na powrót stają się proste, zdrowe, lśniące i niepuszące.

Zabieg prostowania i odbudowy włosów SUNLISS składa się z 2 etapów:

ETAP 1: APLIKACJA KERATYNY SUNLISS

 
 1. Umyj dokładnie włosy szamponem głęboko oczyszczającym SUNLISS 2 razy, spłukaj obficie po każdym myciu.
 2. Odsącz wodę z włosów ręcznikiem, wysusz włosy do 80% jednocześnie czesząc grzebieniem lub szczotką.
 3. Wstrząśnij przez chwilę butelką z keratyną SUNLISS, nanieś keratynę pędzlem na niewielką sekcję włosów, zaczynaj od karku, rozpoczynaj nanoszenie 1-2 cm od nasady, pokryj włosy aż do końcówek, potem wetrzyj dokładnie dłońmi, szczególnie starannie w końcówki, przeczesz sekcję drobnym grzebieniem kilka razy (aby równomiernie rozprowadzić produkt i usunąć jego nadmiar), powtórz dla pozostałych sekcji.
 4. Po pokryciu całej głowy czesz włosy drobnym grzebieniem przez 5 minut, co chwilę zmieniaj kierunki czesania. Po zakończeniu czesania odczekaj 15 min. aby włosy wchłonęły produkt.
 5. Wysusz włosy do 100% suszarką ustawioną na średnią temperaturę wyciągając je na szczotce. Podczas suszenia produkt nie powinien odparowywać w postaci mgiełki (jeśli tak się dzieje, zredukuj temperaturę suszenia). Nie używaj szczotek suszących ponieważ usuwają produkt z włosów.
 6. Wyprostuj równomiernie niewielką sekcje włosów prostownicą o temp. 210C. Maksymalna wysokość sekcji to 2-3 mm (każdy włos musi zetknąć się z płytkami prostownicy). Zacznij tak blisko nasady jak to możliwe, prostuj aż po same końce. Prostując jednocześnie przeczesuj włosy drobnym grzebieniem, każdą sekcję prostuj 8 razy, powtórz dla pozostałych sekcji.
 7. Poinstruuj klientkę jak obchodzić się z włosami do ich pierwszego zmycia. (szczegóły w dalszej części instrukcji).

ETAP 2: PIERWSZE ZMYCIE WŁOSÓW

 
 1. Pierwsze zmycie wykonaj nie wcześniej niż 48 godz. po zakończeniu zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS: umyj dokładnie włosy szamponem SUNLISS bez chlorku sodu, spłukaj obficie wodą.
 2. Nanieś na włosy mleczko odżywiające SUNLISS bez chlorku sodu, dokładnie wmasuj w każdą sekcję włosów i pozostaw na 5 min, spłukaj włosy obficie chłodną wodą.
 3. Odsącz włosy ręcznikiem, wysusz do 100% przeczesując delikatnie rękoma.
 4. Zaleć klientce aby dla przedłużenia efektu zabiegu używała do codziennej pielęgnacji szamponu SUNLISS bez chlorku sodu oraz mleczka odżywiającego SUNLISS bez chlorku sodu.

Produkt przeznaczony do użytku w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Przechowuj z dala od źródeł ciepła. Nie wystawiaj na bezpośrednie działanie światła słonecznego. Używaj w wentylowanych pomieszczeniach. Do użytku zewnętrznego. Przechowuj poza zasięgiem dzieci. Produkt niezalecany dla kobiet w ciąży, karmiących lub dzieci poniżej 14 roku życia. Jeśli produkt dostanie się do oczu, wypłucz obficie bieżącą wodą. W przypadku reakcji alergicznej, zaprzestań używania i skonsultuj się z lekarzem.

 

CZEGO NIE WOLNO CI ROBIĆ I CO POWINNAŚ ROBIĆ PODCZAS PIERWSZYCH 48 GODZIN PO ZABIEGU PROSTOWANIA I ODBUDOWY WŁOSÓW SUNLISS?

 1. Nie mocz i nie myj włosów. Nie wykonuj czynności mogących powodować pocenie. Jeśli Twoje włosy zamokną, natychmiast je wysusz i wyprostuj każde pasmo 2-3 razy prostownicą o temperaturze 210C (jeśli możliwe, skorzystaj z pomocy stylisty, który wykonał zabieg).
 2. Nie spinaj włosów w kucyk, nie używaj spinek, opasek, frotek, czapek, itp. Noś włosy rozpuszczone.
 3. Nie stosuj żadnych produktów stylizacyjnych.
 4. Do pierwszego mycia włosów użyj szamponu SUNLISS do codziennej pielęgnacji bez chlorku sodu. Regularne używaj szamponu SUNLISS oraz mleczka odżywiającego SUNLISS aby przedłużyć i zoptymalizować działanie zabiegu keratynowego prostowania i głębokiej odbudowy włosów.

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Na czym polega zabieg prostowania i odbudowy włosów SUNLISS?

 

Prostowanie i odbudowa włosów SUNLISS to zabieg polegający na przywróceniu włosów do ich naturalnego zdrowego stanu, ich trwałym i naturalnym wyprostowaniu oraz eliminacji puszenia się. Efekt to proste, zdrowe i lśniące włosy nawet przez 4 miesiące. Zabieg prostowania i odbudowy SUNLISS wykonywany jest przez przeszkolonych stylistów przy użyciu profesjonalnych preparatów SUNLISS zawierających aktywną keratynę.

 

Jaka jest różnica pomiędzy zabiegiem prostowania i odbudowy włosów SUNLISS a innymi metodami prostowania włosów np. płukankami, prostowaniem chemicznym, prostowaniem metodą japońską?

 

Zabieg prostowania i odbudowy SUNLISS jest zabiegiem naturalnym, w trakcie którego wykorzystywany jest naturalny budulec włosa – keratyna. Inne metody prostowania włosów to procesy chemiczne, podczas których wykorzystywane są zaawansowane substancje chemiczne. Zabieg prostowania i odbudowy SUNLISS przywraca strukturę włosa do naturalnego zdrowego stanu oraz nadaje mu wyprostowaną formę w naturalny sposób. Inne metody uzyskują efekt prostych włosów poprzez chemiczne zniszczenie naturalnej struktury włosa i takież utrwalenie nowej. Zabieg prostowania i odbudowy SUNLISS daje efekty widoczne nawet przez 4 miesiące, podczas gdy efekty innych metod mogą zanikać już po kilku zmyciach włosów. Zabieg prostowania i odbudowy SUNLISS – oprócz eliminacji skrętu włosa i puszenia – ma również głębokie działanie regeneracyjne. Keratyna wraz z innymi składnikami aktywnymi m.in. wyciągami z roślin, antyoksydantami, witaminami, kwasami tłuszczowymi przywraca włosy do naturalnego zdrowego stanu, czego dowodem jest ich połysk i miękkość. Inne metody pogarszają stan zdrowia włosów.

 

Jak długo działa zabieg prostowania i odbudowy włosów SUNLISS?

 

Działanie zabiegu prostowania i odbudowy SUNLISS utrzymuje się do 4 miesięcy Maksymalny czas działania zabiegu zapewni regularne stosowanie szamponu SUNLSS bez chlorku sodu oraz mleczka odżywiającego SUNLISS bez chlorku sodu.

 

Czy zabieg prostowania i odbudowy włosów SUNLISS może być stosowany na włosach osłabionych lub wręcz zniszczonych?

 

Tak, zabieg prostowania i odbudowy włosów SUNLISS może być stosowany nawet na włosach bardzo zniszczonych np. koloryzacją, rozjaśnianiem, częstą stylizacją przy użyciu prostownicy. Im bardziej włosy zniszczone, tym bardziej widoczny będzie efekt prostowania oraz odbudowy i tym dłużej się utrzyma.

 

Czy zabieg prostowania i odbudowy włosów SUNLISS może być stosowany na każdym rodzaju włosów?

 

Tak, zabieg prostowania i odbudowy włosów SUNLISS może być stosowany na każdym rodzaju włosów niezależnie od:

  • długości włosów
  • wcześniejszego poddawania włosów zabiegom chemicznym, (koloryzacji, rozjaśniania, prostowania chemicznemego)
  • niepoddawania włosów żadnym zabiegom chemicznym (tzw. włosy dziewicze)
  • naturalnych preferencji włosów m.in. do skrętu i puszenia się
 

Czy zabieg prostowania i odbudowy włosów SUNLISS sprawdza się także na włosach nie poddawanych żadnym procesom chemicznym?

 

Tak, zabieg prostowania i odbudowy włosów SUNLISS sprawdza się także na włosach nie podawanych wcześniej żadnym procesom chemicznym (tzw. włosach dziewiczych). Efekty mogą być mniej widoczna niż na włosach np. koloryzowanych, rozjaśnianych lub prostowanych chemicznie. Pełne efekty zbiegu SUNLISS na włosach dziewiczych mogą być widoczne po drugim lub trzecim jego powtórzeniu.

 

Czy zabieg prostowania i odbudowy włosów SUNLISS można zastosować na włosy prostowane metodą japońską?

 

Tak, zabieg SUNLISS można zastosować na włosach prostowanych wszelkimi metodami, w tym metodą japońską.

 

Czy po zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS można farbować włosy?

 

Tak, po zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS można koloryzować włosy. Dla najlepszego efektu zlecamy, aby koloryzację wykonać nie wcześniej niż 2 tygodnie po zabiegu.

 

Czy przed zabiegiem prostowania i odbudowy włosów SUNLISS można farbować włosy?

 

Tak, można koloryzować włosy przed zabiegiem prostowania i odbudowy włosów SUNLISS. Dla najlepszego efektu zlecamy, aby koloryzację wykonać co najmniej tydzień przed zabiegiem.

 

Czy po zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS trzeba przestrzegać jakiś szczególnych zaleceń?

 

Tak, do czasu pierwszego mycia włosów po zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS:

   • nie mocz włosów, nie wykonuj czynności mogących powodować pocenie
   • nie spinaj włosów w kucyk, nie używaj spinek, opasek, czapek itp., noś włosy rozpuszczone
   • nie stosuj żadnych produktów stylizacyjnych
 

Kiedy wykonać pierwsze mycie włosów po zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS?

 

Pierwsze mycie włosów wykonaj nie wcześniej niż 48 godzin po zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS. Do pierwszego mycia użyj szamponu SUNLISS do codziennej pielęgnacji bez chlorku sodu oraz mleczka odżywiającego SUNLISS bez chlorku sodu. Aby przedłużyć działanie zabiegu regularne używaj szamponu SUNLISS bez chlorku sodu oraz mleczka odżywiającego SUNLISS bez chlorku sodu.

 

Dlaczego po zabiegu prostowania i odbudowy SUNLISS muszę odczekać 48 godzin, aby umyć włosy?

 

Pierwsze mycie włosów jest wykonywane 48 godzin po zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS, aby włosy w pełni zaabsorbowały wprowadzone do nich substancje aktywne i zabieg został utrwalony. Wcześniejsze umycie włosów może skrócić lub wyeliminować efekt zabiegu.

 

Co zrobić, jeśli w ciągu pierwszych 48 godzin po zabiegu prostowania i odbudowy SUNLISS włosy zawilgną lub zamokną?

 

Jeśli włosy zawilgną lub zamokną w ciągu pierwszych 48 godzin po zabiegu prostowania i odbudowy SUNLISS natychmiast wysusz je i wyprostuj prostownicą (dokładnie w tej kolejności). Jeśli to możliwe, skorzystaj z pomocy stylisty, który wykonał zabieg prostowania i odbudowy włosów SUNLISS.

 

Dlaczego podczas pierwszych 48 godzin po zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS nie można spinać włosów w kucyk, używać spinek i opasek oraz stosować produktów do stylizacji (np. lakieru, pianki)?

 

Ponieważ mogą one ograniczyć absorpcję substancji aktywnych zawartych w produktach SUNLISS i ograniczyć lub wyeliminować efekt zabiegu. Mogą również utrwalić cechy włosa w jego niepożądanej formie (np. skręcie, przełamaniu, wygięciu, z efektem puszystości).

 

Czy po zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS można spinać włosy w kucyk, używać spinek i opasek oraz stosować produktów do stylizacji?

 

Tak, po pierwszym myciu włosów po zabiegu prostowania i odbudowy SUNLISS można spinać włosy w kucyk, używać spinek i opasek oraz stosować produktów do stylizacji.

 

Czy po zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS można kąpać się w morzu lub basenie?

 

Tak, po pierwszym myciu włosów po zabiegu prostowania i odbudowy SUNLISS można kąpać się w morzu i basenie.

 

Czy przy kolejnym (drugim, trzecim, czwartym itp.) zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS zastosować zabieg na całą głowę czy tylko na odrosty?

 

Przy ponawianiu zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS trzeba zastosować zabieg na całą głowę.

 

Czy można poddawać się zabiegowi prostowaniu i odbudowy włosów SUNLISS co miesiąc?

 

Tak, minimalny odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami prostowania i odbudowy włosów SUNLISS wynosi 15 dni. Częste ponawianie zabiegów SUNLISS jest zalecane w przypadku konieczności wykonania głębokiej odbudowy włosów.

 

Czy przed zabiegiem prostowania i odbudowy włosów SUNLISS można obciąć włosy?

 

Tak, przed zabiegiem prostowania i odbudowy włosów SUNLISS można obciąć włosy. Zalecamy jednak, aby zrobić to po pierwszym myciu włosów, gdyż wówczas cięcie będzie lepiej dopasowane do nowych cech włosów (m.in. skrętu i objętości).

 

Czy każdy fryzjer może wykonać zabieg prostowanie i odbudowy włosów SUNLISS?

 

Nie, jedynie doświadczeni profesjonalni fryzjerzy po odbyciu odpowiedniego szkolenia.

 

Jakie kosmetyki do włosów stosować po zabiegu prostowania i odbudowy włosów SUNLISS?

 

Dla maksymalnego przedłużenia i optymalizacji efektu zabiegu zalecamy stosowanie szamponu SUNLISS bez chlorku sodu oraz mleczka odżywiającego SUNLISS bez chlorku sodu.