Sunliss

Sunliss
   

KERATYNA

CZYM JEST KERATYNA?

 

To naturalny składnik włosa, a konkretnie tworzące go oraz paznokcie i skórę proste białko fibrylarne. Jak każda niezbędna substancja, w przypadku niedoboru znacznie obniża ona stan paznokci oraz kosmyków i sprawia, że stają się łamliwe, suche i bardzo słabe. Substancja ta wchodzi również w skład zewnętrznej osłonki kosmyków i decyduje o ich blasku.

Nie bez powodu keratyna do włosów to składnik wielu kosmetyków. W przypadku jej niedoboru łuski pozostają otwarte i stają się niezwykle podatne na uszkodzenia, powodujące głównie łamanie się poszczególnych pasm. W przypadku borykania się z podobnymi problemami warto postawić na keratynowe prostowanie włosów, które polega na wprowadzeniu tej substancji w strukturę pasm. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg prostowania automatycznie poprawia wygląd kosmyków.

 

WŁAŚCIWOŚCI

 

Ponieważ substancja ta jest białkiem tworzącym nie tylko kosmyki, ale również skórę i paznokcie, jest ona bardzo ważna i w znacznym stopniu decyduje o tym, jak się one prezentują. Białko, o którym tu mowa, ma formę włókien znajdujących się we wnętrzu struktury włosa. Włókna te mają duży wpływ na stan kosmyków – odpowiedni poziom tej substancji w organizmie sprawia, że są one gładkie, elastyczne, widocznie wzmocnione i pełne blasku. W przypadku niedoboru pasma stają się suche, łamliwe i całkiem matowe. Ratunkiem w takich sytuacjach jest właśnie prostowanie keratyną, która podczas zabiegu zostaje wprowadzona do łodygi włosa i zdecydowanie poprawia ich odporność na uszkodzenia mechaniczne czy niekorzystne warunki atmosferyczne, a poprzez prostowanie sprawia, że są dużo gładsze.

 

DLACZEGO TRACIMY KERATYNĘ?

 

Zazwyczaj jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Do głównych przyczyn należy m.in.:

  • Regularna stylizacja – farbowanie, suszenie i inne nienaturalne, szkodliwe zabiegi, mające negatywny wpływ na strukturę kosmyków.
  • Trudne warunki atmosferyczne – szczególnie w sezonie zimowym, kiedy kosmyki narażone są na ciągłe zmiany temperatur, deszcz oraz śnieg, a do tego bardzo suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Niestety, sezon letni nie jest dla nich wcale łaskawszy, ponieważ narażenie na promienie UV ma równie destrukcyjne działanie.
  • Stosowanie produktów mających w swoim składzie chemiczne substancje, m.in. lakierów czy produktów sztucznie nabłyszczających.

Na szczęście dzięki nowoczesnemu zabiegowi keratynowego prostowania włosów podczas którego wykorzystane są kosmetyki SUNLISS możliwe jest natychmiastowe uzupełnienie tego niezbędnego białka w kosmykach.